Kde vziať na podnikanie?

PR článok | rubrika: PR článok | 11. 4. 2021
V súkromnom podnikaní platí nielen to, že firma slúži ako zdroj obživy svojho majiteľa, ale aj to, že sa do takejto firmy musia peniaze niekedy aj vkladať.
Kde vziať na podnikanie?

Zdroj: Pixabay

Komerčná spolupráca

Ako sa hovorí, kto maže, ten ide. Čo v podnikateľskej praxi znamená, že spravidla prosperuje iba ten, kto do svojej firmy tiež investuje. A to jednak preto, aby táto dokázala držať krok s konkurenciou, a jednak preto, aby táto prekonala ťažké časy, ktoré sa niekedy môžu objaviť. Skrátka a dobre, nie je samozrejmosťou, že niekto založí svoj podnik a potom už iba berie a berie.

Avšak na to, aby sa dali finančné prostriedky do firmy investovať, musí ich podnikateľ tiež mať k dispozícii. A je jasné, že nie každý má také úspory, aké by mu na to boli potrebné. A tak sa to často nezaobíde ani bez pôžičky.

Požičať si? Prečo nie? Lenže kde dotyčnému súkromníkovi požičajú? A ako získať hypotéku alebo nejakú inú príhodnú pôžičku? To už záleží na konkrétnej situácii.

Všeobecne sa dá povedať, že čím viac má podnikateľ ťažkostí, tým menej je tu finančných inštitúcií ochotných mu nejaké tie financie poskytnúť. A pre toho, kto to už sám nezvláda, je tu neraz už len hypotéka pre podnikateľov od nebankovej spoločnosti. U tej je totiž výhodou to, že sa vďaka potrebnému založeniu nehnuteľnosti nijako dôkladne nepreveruje bonita žiadateľov. Takže tu ľahko uspejú aj tí, ktorí by kvôli svojim nízkym príjmom, záznamom v registroch dlžníkov, exekúciám a ďalším ťažkostiam nikde inde neuspeli.

Stačí len mať príjmy postačujúce na splácanie, spomínanú nehnuteľnosť a zažiadať si cez internet a razom je tu možnosť požičať si až sedemdesiat percent odhadnej ceny onej zástavy. A to pri veľmi flexibilných lehotách splácania a výške splátok, s možnosťou predčasného splatenia, s priaznivými úrokmi a ďalšími výhodami. A určite netreba dodávať, že je to neúčelová hypotéka, ktorú je možné použiť na čokoľvek, čo s oným podnikaním súvisí.

A tak je možné vďaka tejto nebankovej pomoci platiť dlhy, modernizovať, investovať a veriť v to, že zase bude lepšie. Až nastanú lepšie časy a táto pôžička bude splatená.

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

0
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Toto ste už čítali?

Dostanete 400 alebo 1200 eur? Rozhoduje jeden dátum na daňovom priznaní, pozor naň

10. 3. 2025 | Ivana Sladkovská

Dostanete 400 alebo 1200 eur? Rozhoduje jeden dátum na daňovom priznaní, pozor naň

Mladí dlžníci do 35 rokov majú dôvod na radosť – štát im teraz ponúka až trojnásobný daňový bonus na zaplatené úroky z hypotéky, ktorý môže dosiahnuť až 1 200 eur ročne. Tento výrazný... celý článok

Dedičstvo či dar po osobnom bankrote: kedy je už nový majetok chránený pred veriteľmi?

3. 3. 2025 | Barbora Magočová

Dedičstvo či dar po osobnom bankrote: kedy je už nový majetok chránený pred veriteľmi?

Oddlženie by vám malo výrazne pomôcť k lepšej finančnej situácii. Ani pri ňom by ste však pred veriteľmi nemali zatajovať svoj majetok, ktorý by mohol poslúžiť k ich uspokojeniu. Za... celý článok

Poznáme najlepšie finančné produkty za rok 2024

3. 3. 2025 | Redakcia

Poznáme najlepšie finančné produkty za rok 2024

Portál Finparáda, ktorý sa špecializuje na hodnotenie finančných produktov, vyhlásil 3. ročník súťaže Finparáda - Finančný produkt roka 2024.

Máte hypotéku? Možno máte nárok na bonus, o ktorom ste ani netušili

11. 2. 2025 | Ivana Sladkovská

Máte hypotéku? Možno máte nárok na bonus, o ktorom ste ani netušili

Daňový bonus na zaplatené úroky predstavuje pre mnohých mladých Slovákov atraktívnu možnosť, ako znížiť náklady na hypotéku. Aké kritériá však musíte splniť, aby ste na tento bonus... celý článok

Požičal si 300 eur, zrazu mal vrátiť 15 000. Slovenský dôchodca doplatil na známu kľučku nebankoviek

24. 1. 2025 | Redakcia

Požičal si 300 eur, zrazu mal vrátiť 15 000. Slovenský dôchodca doplatil na známu kľučku nebankoviek

Dôchodca Anton si vzal pôžičku len 300 eur, ale splácať musí 15 000 eur. Ako sa to stalo? Vysoké úroky a neprijateľné zmluvné podmienky, ktoré Anton prehliadol, sú len časťou problému.... celý článok