mBank začala ponúkať virtuálnu kartu. Ľudia si ju však musia dobiť

Redakcia | rubrika: Článok | 19. 10. 2021
Klienti mBank si môžu po novom priamo v mobilnej aplikácii alebo internet bankingu zriadiť eKartu. Ide o takzvanú virtuálnu kartu, ktorá je určená na platby na internete.
mBank začala ponúkať virtuálnu kartu. Ľudia si ju však musia dobiť

Zdroj: Shutterstock

Ľudia môžu pomocou virtuálnej karty platiť on-line. Kartu si ale musia dobiť, teda previesť na ňu ľubovoľnú čiastku a s tou následne v internetovom prostredí disponovať. Virtuálna karta je v podstate špeciálny typ karty, ktorá existuje iba v mobilnej aplikácii alebo internet bankingu.

Nie je to teda klasická karta z plastu. Nie je tak možné ju ukradnúť a netreba čakať na jej fyzické doručenie poštou. K virtuálnej karte nie je pridelený ani PIN kód a jej číslo sa nezhoduje s číslom štandardnej platobnej karty.

Ľudia s ňou tiež nemôžu platiť v kamenných obchodoch, ale len na internete napríklad cez e-shop.

Tip: Radíme: Čo robiť, ak vám ukradli platobnú kartu alebo ste ju stratili?

Ako si vybaviť kartu?

O eKartu si klienti môžu požiadať priamo vo svojej mobilnej aplikácii alebo internet bankingu. Po schválení žiadosti je okamžite pripravená na použitie. Jej zriadenie a používanie je zadarmo.

„Nie všetci klienti majú k platbám cez internet dôveru. Práve preto je eKarta dobíjacia a umožňuje aj prevádzanie malých súm. Vďaka tomu nemusia mať obavy o svoje peniaze na bežnom účte,“ hovorí produktový špecialista platobných kariet mBank Michal Staněk.

V prípade straty alebo odcudzenia údajov karty má podvodník prístup len k čiastke, ktorá je na virtuálnej karte prevedená. K údajom o bežnom účte sa prostredníctvom eKarty dostať nemôže. Na karte nie je potrebné mať peniaze neustále.

Karta sa musí dobíjať

Ak klient kartu nepoužíva, môže ju vynulovať tak, že si z nej peniaze prevedie naspäť na svoj bežný účet. Všetky tieto úkony vyrieši v mobilnej aplikácii alebo internet bankingu. eKarta od mBank je od účtu klienta oddelená. To znamená, že ak s ňou chce klient vykonať nejaké transakcie, je potrebné na ňu najskôr previesť prostriedky z bežného účtu, teda dobiť ju.

Dobíjanie sa dá zrealizovať v mobilnej aplikácii alebo internet bankingu, treba zadať požadovanú čiastku a potvrdiť. Potom si už len pri platbe on-line nákupu klient zobrazí jej údaje, ktoré prekopíruje do platobnej brány, aby mohol on-line nákup dokončiť.

Ak klienti nechcú dobíjať eKartu pred každým menším nákupom, môžu si na ňu previesť vyššiu čiastku naraz. Podobnú virtuálnu kartu ponúka napríklad aj banka Revolut.

Redakcia

Autor článku Redakcia

Internetový denník Peniaze.sk momentálne patrí medzi najnavštevovanejšie ekonomické weby. Svojim užívateľom ponúka články z rôznych oblastí osobných financií, praktické rady, komentáre, užitočné kalkulačky, politické témy,... Ďalšie články autora.

Najvýhodnejšie cestovné poistenie

Chcem sa poistiť

Naša online kalkulačka vám umožní porovnať ceny a podmienky rôznych poisťovní, aby ste mohli cestovať bez starostí.

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

+3
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Toto ste už čítali?

Banky sa pretekajú v inováciách: Toto sú najlepšie bežné účty na Slovensku

7. 11. 2024 | Redakcia

Banky sa pretekajú v inováciách: Toto sú najlepšie bežné účty na Slovensku

Najnovší rebríček Finparády priniesol prehľad najlepších bankových účtov na Slovensku, kde prvenstvo patrí Tatra banke. Slovenská sporiteľňa a UniCredit Bank sa umiestnili na ďalších... celý článok

Rýchlo, ale odtiaľ-potiaľ. Okamžité platby v slovenských bankách majú limity

31. 10. 2024 | Ivana Sladkovská

Rýchlo, ale odtiaľ-potiaľ. Okamžité platby v slovenských bankách majú limity

SEPA okamžité platby sú na Slovensku obľúbené, no vedeli ste, že nesmiete posielať toľko peňazí, koľko si zmyslíte? Limit je síce nastavený na 100 000 eur, no každá banka má svoj vlastný... celý článok

Návrat do „doby kešu“ sa nemusí oplatiť. Za niektoré platby hrozí strašná pokuta

15. 10. 2024 | Gabriel Pleska

Návrat do „doby kešu“ sa nemusí oplatiť. Za niektoré platby hrozí strašná pokuta

Krajiny EÚ majú rôzne stropy pre platby v hotovosti. Na Slovensku je to 10 000 eur, v Českej republike je to 270 000 Kč. Dánsko tento rok limit znížilo a očakáva sa, že to isté urobia... celý článok

Všetky banky budú čoskoro povinne poskytovať obľúbenú vymoženosť Slovákov

9. 10. 2024 | Redakcia

Všetky banky budú čoskoro povinne poskytovať obľúbenú vymoženosť Slovákov

Okamžité SEPA platby si dnes môžu užívať klienti niektorých bánk na Slovensku. Čoskoro však bude tento expresný platobný spôsob dostupný všade. Banky ho postupne musia zaviesť do konca... celý článok

Nový rebríček: Toto sú TOP sporiace a termínované účty

7. 10. 2024 | Redakcia

Nový rebríček: Toto sú TOP sporiace a termínované účty

Sporiaci účet a termínovaný vklad predstavujú jednodúchý spôsob, ako sporiť a ukladať peniaze. Sporiaci účet zhodnocuje peniaze a pritom ponúka lepšiu disponibilitu, teda úspory si... celý článok