3 zvláštne kryptomeny, do ktorých sa oplatí investovať

Dogecoin, kryptomena, ktorá vznikla ako vtip, dnes patrí medzi vážnych hráčov na kryptotrhu. S podporou oddanej komunity a častými tweetmi Elona Muska, Dogecoin preukázal svoj potenciál na značné výnosy. Na druhej strane, Toncoin, natívna kryptomena blockchainu TON, sa môže pochváliť veľkou užívateľskou základňou Telegramu a technickými výhodami ako zvýšená bezpečnosť a škálovateľnosť.
3 zvláštne kryptomeny, do ktorých sa oplatí investovať

Zdroj: Shutterstock

Investovanie do kryptomien je čoraz populárnejšie medzi Slovákmi, ktorí hľadajú nové spôsoby, ako zhodnotiť svoje peniaze.

Okrem Bitcoinu a Etherea však existuje aj mnoho ďalších zaujímavých digitálnych aktív. Medzi najpozoruhodnejšie patria Dogecoin, Toncoin a Shiba Inu, ktoré ponúkajú jedinečné príležitosti pre investorov.

Dogecoin

Dogecoin vznikol v roku 2013 ako vtip, inšpirovaný populárnym memom so psíkom plemena Shiba Inu, píše portál Finance Magnates. Napriek humornému začiatku sa Dogecoin prepracoval medzi vážnych hráčov na kryptotrhu.

Jednou z jeho najsilnejších stránok je oddaná komunita, známa charitatívnymi aktivitami a pozitívnym duchom. V roku 2014 komunita pomohla vyzbierať 50 000 dolárov pre jamajský bobový tím na zimné olympijské hry.

 

Elon Musk o Dogecoine často tweetuje, čo má výrazný vplyv na jeho cenu. V máji 2021 nazval Dogecoin „kryptomenou ľudu”, čím posilnil jeho postavenie na trhu. Z finančného hľadiska zaznamenal Dogecoin významný rast, s trhovou kapitalizáciou približne 15,8 miliardy dolárov k júnu 2024. Aj keď jeho cena je vysoko volatilná, potenciál na značné výnosy je evidentný.

Toncoin

Toncoin je natívna kryptomena blockchainu TON (Telegram Open Network), ktorý pôvodne vyvinul tím za populárnou aplikáciou Telegram. Aj keď Telegram sa pre regulačné problémy z projektu stiahol, komunita TON pokračuje vo vývoji siete.

Silnou stránkou Toncoinu je veľká užívateľská základňa Telegramu, ktorý má viac ako 700 miliónov aktívnych užívateľov mesačne.

Ekosystém TON rýchlo rastie, s mnohými projektmi vyvíjanými na platforme, ako napríklad hra Hamster Kombat. Z technického hľadiska TON ponúka výhody ako zvýšenú bezpečnosť a škálovateľnosť vďaka mechanizmu Byzantine Fault Tolerant proof-of-stake. Finančne Toncoin ukazuje sľubný rast, s trhovou kapitalizáciou okolo 38,5 miliardy dolárov, čo odráža jeho rastúcu adopciu a potenciál pre budúci rast.

Shiba Inu

Shiba Inu, známy ako „zabijak Dogecoinu”, je kryptomena, ktorá takisto upútala pozornosť investorov. Na trh vstúpila v roku 2020 a rýchlo si získala masívnu popularitu. Silnou stránkou Shiba Inu je jeho vášnivá komunita, známa ako „Shib Army”, ktorá zohráva kľúčovú úlohu pri propagácii mince.

Spoluzakladateľ Etherea, Vitalik Buterin, daroval v roku 2021 50 miliárd SHIB tokenov do India COVID-Crypto Relief Fund, čo prinieslo projektu značnú pozornosť. Shiba Inu preukázal pozoruhodný rast, s trhovou kapitalizáciou približne 9,3 miliardy dolárov.

Investovanie do kryptomien však vyžaduje opatrnosť, pretože trh je vysoko volatilný. Diverzifikácia portfólia a dôkladný prieskum sú kľúčové kroky na minimalizáciu rizík a maximalizáciu potenciálnych výnosov.

Vanessa Massayová/Kryptomagazín

Autor článku Vanessa Massayová/Kryptomagazín

Redaktorka portálu Kryptomagazín.sk. Venuje sa aktuálnym témam zo sveta ekonomiky a kryptomien. Ďalšie články autora.

Porovnajte si ponuky, vyberte tú najvýhodnejšiu a ušetrite.

Ušetrite na hypotéke a životnom poistení alebo s nami sporte a zarobte viac. Nechajte si od nás porovnať ponuky a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.

Páčil sa vám článok?

+1
ÁnoNie
Vstúpiť do diskusie
V diskusii je celkom 0 komentárov

Toto ste už čítali?

Bitcoin nie je kryptomena, hovorí Michl. Nová stopa, kto je Satoshi Nakamoto. Týždeň v kryptomenách

25. 2. 2025 | Tomáš Krause

Bitcoin nie je kryptomena, hovorí Michl. Nová stopa, kto je Satoshi Nakamoto. Týždeň v kryptomenách

Argentínsky prezident propagoval kryptografický podvod. Guvernér ČNB našťastie chápe rozdiel medzi krypto a bitcoinom. Máme ďalšieho Satoshiho Nakamota. Nemusíte byť hacker, aby ste... celý článok

Burzám sa míňajú bitcoiny. Oslavujeme výročie bitcoinu za dolár. Týždeň v kryptomenách

18. 2. 2025 | Tomáš Krause

Burzám sa míňajú bitcoiny. Oslavujeme výročie bitcoinu za dolár. Týždeň v kryptomenách

Hlad po bitcoine neslabne, ako dlho budú mať burzy čo predávať? Pamätáte sa, kedy bitcoin stál dolár, kedy desať a kedy sto? Presadí Trump bitcoinovú rezervu, alebo nepresadí? A nebude... celý článok

Týždeň v kryptomenách: Prázdna bitcoinová čakáreň. Investori prišli o balík

10. 2. 2025 | Tomáš Krause

Týždeň v kryptomenách: Prázdna bitcoinová čakáreň. Investori prišli o balík

Český prezident podpísal daňové úľavy pre krypto, americký prezident pripravil investorov o miliardy. Bitcoiny nikto neposiela, transakčné poplatky sú rekordne nízke, mať bitcoin v... celý článok

Česká centrálna banka by mohla kúpiť horu bitcoinov. Európska je v šoku. Týždeň v kryptomenách

3. 2. 2025 | Tomáš Krause

Česká centrálna banka by mohla kúpiť horu bitcoinov. Európska je v šoku. Týždeň v kryptomenách

Guvernér ČNB by chcel kúpiť bitcoiny, možno až za 175 miliárd korún, pričom americké bitcoinové ETF by mali mať možnosť bitcoiny vyberať. Kritik bitcoinu, teda peňazí zločincov, ide... celý článok

Trump okráda svojich voličov, Kimovi hackeri burzy. Týždeň v kryptomenách

27. 1. 2025 | Tomáš Krause

Trump okráda svojich voličov, Kimovi hackeri burzy. Týždeň v kryptomenách

Trump nemá žiadne zábrany využívať svojich voličov - ale Rossa Ulbrichta predsa prepustil z väzenia. Šéf BlackRock hľadá bitcoiny v hodnote 700 000 dolárov, vo Francúzsku uniesli spoluzakladateľa... celý článok